Stigli i rezultati prodaje u SAD: Najprodavaniji modeli su potpuno drugačiji nego u Europi

Stigli i rezultati prodaje u SAD: Najprodavaniji modeli su potpuno drugačiji nego u Europi

Stigli su i podaci o prodaji novih vozila u SAD-u u prvih šest mjeseci ove godine, a najprodavaniji modeli su potpuno drugačiji od onih u Europi.

U ožujku je najprodavanija marka bila Renault, a model Clio
Prodaja novih automobila u porastu, najprodavaniji model u lipnju je Corsa
U 2024. godini domaći kupci kupili gotovo 64.000 novih automobila

Iako su SUV modeli sve popularniji i u Europi, tržište Sjedinjenih Američkih Država je preplavljeno SUV modelima i pick-upovima, ali se na ljestvici najprodavanijih još mogu pronaći i limuzine, a prevladavaju modeli japanskih proizvođača. Na vrhu promjena nema, pa je i dalje najprodavaniji model Ford F-150 koji je tijekom šest mjeseci prodan u 352.406 primjeraka, a slijedi još jedan popularan pick-up model Chevrolet Silverado, koji je prodan u 275.692 primjerka. A na treće mjesto po prodaji je jedan poznati model – Toyota RAV4, koja je prodana u 248.295 primjeraka i koja bilježi rast prodaje iako je na tržištu još od 2019. godine bez ikakvih promjena u dizajnu.

Na četvrtom je mjestu, prema procjenama, Tesla Model Y, koji i tamo bilježi pad, a navodno je prodan u 209.000 primjeraka. Peto mjesto je preuzeo još jedan poznati model – Honda CR-V  koja je prodana u 196.204 primjeraka  i koja bilježi rast od 28% u odnosu na prošlu godinu. Na šestom mjestu je još jedan pick-up Ram Pickup sa 179.526 prodanih primjeraka, a na sedmom je mjestu limuzina Toyota Camry, a tamo je predstavljen potpuno novi model, različit od onoga u Europi, te je zabilježena prodaja od 155.242 primjerka. Osmi je pick-up GMC Sierra (148.785 primjeraka), deveti je Nissan Rogue, model u Europi poznat pod imenom Qashqai, koji je prodan u 141.160 primjeraka, a top 10 ljestvicu zatvara Honda Civic koja je prodana u 129.788 primjeraka i koja bilježi rast od 35,7% u odnosu na prošlu godinu.

KOMENTARI