Kako je bilo i najavljeno, Cupra je, između ostalog, na sajmu IAA Mobility 2025 u Münchenu predstavila Tindaya showcar koji predstavlja viziju budućnosti i filozofiju brenda. Tindaya je dobila ime po vulkanskoj planini koja se uzdiže s otoka Fuerteventura, usred divljeg Atlantskog oceana.
Stijene bakrene nijanse održavaju prepoznatljivost marke Cupra, dok se sirova forma povezuje s materijalima i teksturama koje oblikuju naš dizajnerski jezik. Tindaya showcar utjelovljuje karakter planine po kojoj nosi ime – s eksterijerom i interijerom koji oživljavaju kroz radikalnu a jednostavnu ideju: “No Drivers, No Cupra.” .
Tindaya je dug 4,72 m i vozi se na 23-inčnim kotačima, a dolazi s poprilično velikom udaljenosti od tla. S druge strane, dizajn je izrazito sportski i kupeovski, a stražnja vrata jedva da se primijete. A istodobno izgleda i prilično robusno.
Unutrašnjost je zamišljena kako bi bila potpuno usmjerena na vozača, a inspirirana je motosportom i najnovijom tehnologijom. Poravnat s vozačevom osi, veliki središnji zaslon uparen je s CUPRA Monitor+, koji prikazuje sekundarni sadržaj i informacije duž vjetrobranskog stakla. Dizajn upravljača s utorom omogućuje da svi ključni vizualni elementi i prečaci ostanu jasno vidljivi.
Sve ključne informacije grupirane su na vrhu, stvarajući prostor za dinamičnu digitalnu površinu koja reagira na dinamiku vozila. G-sile i povratne informacije o brzini prikazuju se na CUPRA Monitor+, dok se bočni prečaci transformiraju kako bi pružili bitne funkcionalnosti jednim dodirom.
Pokreće ga REEV motor s gotovo 500 KS, a ubrzanje od 0 do 100 km/h traje 4,1 sekundu, a snaga se prenosi na sve kotače. Postavljen je na SSP platformu, a REEV znači kako ima ugrađen i benzinski motor koji služi isključivo za proizvodnju struje, produživač dosega, i on nema nikakve veze s pokretanjem kotača.
KOMENTARI