Polo slavi 25 godina GTI izvedbe posebnom ograničenom serijom Edition 25

Polo slavi 25 godina GTI izvedbe posebnom ograničenom serijom Edition 25

Kako bi obilježio 25. godišnjicu lansiranja modela Polo III GTI, Volkswagen je pripremio posebnu seriju Polo GTI Edition 25, koja dolazi s bogatom opremom i nekim posebnim dizajnerskim detaljima.

Cupra je pripremila novi UrbanRebel koncept koji najavljuje budući sportski gradski električni model
Posljednji Renault Sport model: Renault Megane R.S. Ultime dostupan i kod nas!
320 KS, 420 Nm i 4Motion pogon za novi Volkswagen Golf R

1998. godine je predstavljena prvi Polo koji je imao i oznaku GTI, a sada Volkswagen slavi četvrt stoljeća posebnom izvedbom Polo GTI Edition 25, koja će biti proizvedena u ograničenoj količini od 2500 primjeraka.

A sve je krenulo još 1979. godine, kada je lansirana prva GT varijanta Pola, no tek je 1998. godine Polo po prvi puta dobio tri poznata slova – GTI, a također je bio napravljen u ograničenoj seriji, no bilo je proizvedeno 3000 primjeraka. Sljedeći Polo GTI se pojavio 2006. godine, a izdanje Cup Edition je imao motor koji je razvijao maksimalnu snagu od 132 kW/180 KS. Sljedeći Polo GTI je bio temeljen na 5. generaciji Pola, a kada je lansiran 2010. godine, pokretao ga je 1,4-litreni TSI motor, a već 2014. godine stiže nasljednik s novim TSI motorom snage 141 kW/192 KS.

Polo GTI Edition 25 pokreće dvolitreni turbo benzinac koji razvija maksimalnu snagu od 152 kW/207 KS i koji pritom nudi 320 Nm okretnog momenta, kombiniran je s automatskim mjenjačem, a pogon se prenosi na prednje kotače. Tu je i posebno podešen sportski ovjes koji je karoseriju spustio za 15 mm, a u kombinaciji s elektroničkom blokadom diferencijala XDS omogućuje izvrsne vozne karakteristike. Sve to je omogućilo ubrzanje od 0 do 100 km/h za 6,5 sekundi.

Slavljeničku izvedbu krase i crvene kočione čeljusti, ukrasne letvice, saćasta prednja maska i kromirane ispušne cijevi. Serijski dolaze i 18-inčni aluminijski naplatci sjajne crne boje, crni krov i crni poklopci retrovizora. U unutrašnjosti dolaze sportska sjedala presvučena perforiranom crno-crvenom kožom i prošivenim GTI logom, dok je na pragovima oznaka „One of 2500“. Ne smijemo zaboraviti ni sportski upravljač s logotipom „25“.

Kupcima će biti na izbor šest boja karoserije – Pure bijela, Kings crvena, Reef plava, Smoke siva, Deep crna i Ascot siva. Serijski dolaze i prednja IQ. Light LED Matrix svjetla, kao i niz sigurnosnih sustava, kao i sustava pomoći vozaču.

KOMENTARI