Vjerojatno ste već pogledali filmski hit iz 2013. godine, Vuk s Wall Streeta, a svaki ljubitelj automobila je u tom filmu zapazio Lamborghini Countach 25th Anniversary. Svi se naravno sjećate scene s potpuno uništenim automobilom, a jedan je u potpunosti oštećen tijekom snimanja. Sada drugi primjerak, odnosno onaj neoštećen, stiže na aukciju RM Aotheby’s Luxury Week, a procjenjuje se kako bi mogao postići cijenu od dva milijuna dolara.
Lamborghini je proizveo 650 primjeraka Countacha 25th Anniversary, a upravo ova izvedba je i najbrža izvedba ovog modela, s ubrzanjem od 0 do 100 km/h za 5 sekundi, uz najveću brzinu od 306 km/h.
Pokreće ga 5,2-litreni V12 motor koji razvija maksimalnu snagu od 335 kW/455 KS i pritom nudi 500 Nm okretnog momenta. Pogon je na stražnje kotače, a mjenjač je ručni s 5 stupnjeva prijenosa. Vozi se na 15-inčnim naplatcima s gumama 225/50 sprijeda, odnosno 345/35 straga.
KOMENTARI