Predstavljen je najsnažniji DBX koji dolazi pod punim imenom Aston Martina DBX S, a pruža više snage, ima manju težinu i agresivniji dizajn. DBX S nastavlja dugu tradiciju Aston Martinovog korištenja sufiksa ‘S’ kako bi označio posebnu izvedbu visokih performansi postojećeg modela.
DBX S pokreće Aton Martinov 4,0-litreni V8 twin turbo motor koji je sada snažniji za 20 KS, pa je ukupna snaga sada 535 kW/727 KS, a pritom se nudi i 900 Nm okretnog momenta. Snaga se putem automatskog mjenjača s devet stupnjeva prenosi na sve kotače, a sve to je dovoljno za ubrzanje od 0 do 100 km/h za samo 3,3 sekunde, dok mu je maksimalna brzina ostala na 313 km/h.
DBX S raspoređuje snagu između prednjih i stražnjih kotača u promjenjivom omjeru – uključujući mogućnost slanja 50 posto okretnog momenta na prednje i do 100 posto okretnog momenta samo na stražnje kotače putem inovativnog 9-stupanjskog mjenjača s ‘mokrom spojkom’, koji uklanja potrebu za konvencionalnim pretvaračem okretnog momenta, pružajući ekstremne performanse pri kretanju. Međutim, mjenjač DBX S dodatno je modificiran kako bi pružio još nezaboravno iskustvo vožnje. Točke prebacivanja u viši stupanj prijenosa prilagođene su proširenom rasponu okretaja automobila, dok su prebacivanja u niži stupanj prijenosa u načinima rada Sport i Sport+ kada je automobil u automatskom načinu rada još agresivnija.
Aston Martine se pobrinuo i za manju težinu, pa je tako krov napravljen od karbonskih vlakana, što je u opcijskoj opremi, a njegovom se ugradnjom može uštedjeti 18 kg u odnosu na standardnu izvedbu. Naplatci su napravljeni od magnezija, koji je trećinu lakši od aluminija, a ako odaberete 23-inčne naplatke uštedjet ćete dodatnih 19 kg. Uz to, uklonjeni su i krovni nosači, a u opciji je i lagana saćasta maska od polikarbonata.
Što se vizualnih promjena tiče, DBX S dolazi s čisto crnom maskom motora, novi pragovi sa zakrivljenim razdjeljnicima zraka, a u opciji su dostupni i karbonski poklopci retrovizora, kao i bočni okviri i donji prag vratiju. Tu je i S oznaka na blatobranima, dok je straga odmah vidljiv četverostruki ispušni sustav koji je dostupan u sjajnoj ili mat završnoj obradi, dok su stražnji branik i difuzor redizajnirani.
Unutrašnjost donosi prepoznatljiv dizajn riblje kosti na sjedalima koji je standardan, a proteže se i na krovnu oblogu ako se odabere opcijski karbonski krov. Standardne su presvlake od Alcantare, dok se na mjestima koje se više troši, poput sjedeće površine na sjedalima, Alcantara kombinirana s poluanilinskom kožom za veću dugotrajnost. U opciji su i sjedala u potpunosti presvučena poluanilinskom kožom, a tu su i opcijski crveni sigurnosni pojasevi. Serijski dolazi i Aston Martin Premium Audio sustav s 14 zvučnika i ukupnom snagom od 800 W, dok se u opciji nudi audio sustav marke Bowers & Wilkins. Prve isporuke se očekuju u četvrtom tromjesečju ove godine.
KOMENTARI