Prvih osam Bugattija Chiron Super Sport 300+ spremno za isporuku vlasnicima

Prvih osam Bugattija Chiron Super Sport 300+ spremno za isporuku vlasnicima

Bugatti je završio i pripremio za isporuku prvih 8 primjeraka modela Chiron Super Sport 300+ koje su kupci čekali nekoliko godina, a ovo je ujedno i najbrži Bugatti koji je do sada napravljen.

Bugatti Chiron od milijun Lego kockica
Bugatti La Voiture Noire je najskuplji automobil na svijetu
Ovo je najskuplji automobil na svijetu

Minimalno 3,2 milijuna eura, odnosno minimalno 24 milijuna kuna, kupci su izdvojili za novi Bugatti Chiron Super Sport 300+, a na njega su čekali duže vrijeme, radi toga što je Bugatti ovaj model podešavao do svake sitnice, a sve kako bi  kupcima isporučio savršen proizvod.

A da nije riječ o bilo kakvom automobilu govori činjenica kako je ovo najbrži serijski Bugatti ikad proizveden, a u odnosi na standardni Chiron je duži za 25 cm, kako bi se poboljšala aerodinamika i to za čak 40 %!

Ovaj model pokreće 8-litreni W16 motor, a ukupna snagu koja razvija iznosi 1176 kW/1600 KS i nudi čak 1600 Nm okretnog momenta. U odnosu na standardni Chiron to je povećanje snage od 100 KS. To je dovoljno da poboljša ubrzanje od 0 do 100 km/h na 2,4 sekunde, dok ubrzanje od 0 do 200 km/h traje 5,8 sekundi. Naravno, kako mu je maksimalna brzina elektronski ograničena na 440 km/h, tu je i podatak o ubrzanju od 0 do 300 km/h za koje mu treba malo iznad 12 sekundi.

Svakako treba napomenuti kako je prototip izvedba u jednom trenutku dostigla maksimalnu brzinu od 491 km/h, no ona je u serijskoj izvedbi ipak ograničena na nižu vrijednost. Ne vjerujemo da je riječ o sigurnosti, jer prevelikih razlika pri takvim brzinama nema. Iz tvrtke su rekli i kako će preostala 22 primjerka ubrzo biti isporučena vlasnicima.

KOMENTARI